Bralno leto na šoli se zaključuje, prvi so ga zaključili devetošolci, torej zlati bralci, ki so bili zvesti dobri knjigi vseh devet let. Že po tradiciji jih je Občina Slovenska Bistrica nagradila z izletom v naše glavno mesto. Ogledali so si zanimivo in drzno mladinsko predstavo Zmeda v glavi ter kulturne in druge znamenitosti starega dela Ljubljane. Čeprav je bila pot letos daljša in ovinkasta, so bili vtisi vseh udeležencev izleta pozitivni.

Vse bralce, ki so ali bodo v tem šolskem letu osvojili bralno značko, pa v četrtek, 8. 5. 2019, čaka še podelitev priznanj in prijetno srečanje z uspešnim in priljubljenim pisateljem ter pesnikom Ferijem Lainščkom, ki se mu bo morda pridružila tudi Ditka s kitaro