Na 2. osnovni šoli Slovenska Bistrica se zavedamo, kako pomembno je branje. V ta namen organiziramo veliko dejavnosti, povezanih prav z branjem. Veseli nas, da smo lahko letos ponovno organizirali bralno noč za učence 8. in 9. razreda. Tako smo združili prijetno s koristnim in v okviru bralne noči izvedli tudi priprave na Cankarjevo tekmovanje. Popoldne, ko šolski hodniki samevajo, šola pa je že bila ovita v temo, smo prišli v šolo z drugačno opremo kot po navadi. S pižamo, zobno ščetko, spalno vrečo in s pesniško zbirko Romeo in Julija iz sosednje ulice. Z najrazličnejšimi dejavnostmi, kot so delo v skupinah, reševanje sobe pobega, snemanje videoposnetkov na obravnavano temo, smo se zelo zabavali. Vajeni malice in kosila pa smo tokrat imeli priložnost na šoli okusiti še večerjo. V kuhinji so nas presenetili z odlično pico in palačinkami. Nato smo v učilnicah pripravili ležišča, se udobno namestili in med branjem in druženjem s prijatelji pozno zvečer utonili v spanec. Za izkušnjo, ki smo jo doživeli, se zahvaljujemo mentoricama Tanji Keber in Katji Leva. Ugotovili smo, da je šola ponoči drugačna in lahko tudi zelo zabavna. Spodaj pa preberite še nekaj vtisov učencev.

Eva, 8. a: »Všeč mi je bila soba pobega in snemanje videoposnetkov. Uživala sem tudi s prijateljicami.«
Urška, 9. b: »Zanimivo se mi je zdelo ustvarjanje smešnega videa in reševanje sobe pobega. Spoznala sem veliko novih prijateljev, s katerimi sem se zelo zabavala.«
Iza, 9. a: »Na bralni noči se je odvijalo veliko zanimivih dejavnosti. Pri delu smo se res zabavali, dan pa prijetno zaključili z branjem.«
Tiara in Eva, 8. b: »Zelo smo se zabavali in se tudi naučili veliko novega. Najbolj nama je bila všeč soba pobega.«