Največja letošnja pridobitev v poletnem času v Slovenski Bistrici je obnovljeno mestno kopališče.

Tako se nam je na začetku šolskega leta ponudila priložnost, da lahko izkoristimo domači bazen za preverjanje znanja plavanja učencev 6. razreda.

Pretekla šolska leta smo preverjanje opravljali v Športnem parku Ruše.

Poletne temperature so nam v petek, 11. 9. 2020, omogočile, da so naši učenci preizkusili bazen v okviru pouka.

Povedali so nam, da so bili letos veliko časa na bistriškem bazenu, za kar gre zasluga Občini Slovenska Bistrica, ki je omogočila brezplačno kopanje za vse občane.

Rezultati preverjanja so pokazali, da imajo učenci zelo dobro plavalno vzdržljivost, vsak od njih obvlada eno od plavalnih tehnik.

V primerjavi z rezultati preteklih preverjanj lahko sklepamo, da je čas, ki so ga učenci preživeli poleti na bazenu, zelo koristil njihovim plavalnim sposobnostim.

Letošnja generacija je dosegla do sedaj najboljše rezultate preverjanja, saj so samo štirje učenci neplavalci v posameznem oddelku.

Hvala še enkrat Javnemu zavodu za šport Slovenska Bistrica za možnost izvedbe preverjanja plavanja in hvala Občini Slovenska Bistrica, ki je omogočila otrokom brezplačno kopanje poleti na bazenu.

Aktiv športnih pedagogov 2. osnovne šole Slovenska Bistrica