V tem šolskem letu imamo na naši šoli tudi šolski radio, ki deluje v okviru razširjenega programa. Radio smo skupaj z učenci in v sodelovanju s predstavniki šolske skupnosti poimenovali Močeradio, saj smo želeli ime radia povezati z okoljem, iz katerega prihajamo oz. je povezan z našo šolo.

Radijsko oddajo delamo po korakih. Najprej oblikujemo besedilo za radijsko oddajo, nato izberemo glasbo, ki popestri naše prispevke, sledijo bralne vaje in snemanje. Naše delo zaključimo v učilnici za računalništvo, kjer sestavljamo ter oblikujemo glasovne posnetke in glasbo s pomočjo programa Audacity. Ker smo še letos dokaj nevešče tega programa, nam pri tem pomaga računalničar in učitelj Luka Husu.

V letošnjem šolskem letu smo v »eter« poslali že dve oddaji. Pri ustvarjanju so sodelovale Alja Marič, Kim Prosenjak, Zala Babošek in Nuša Špec.

Vsi, ki bi želeli prisluhniti oddajam, kliknite spodaj in uživajte v poslušanju najbolj zabavne oddaje na Bistriškem.

Mentorica: Katja Leva

1. oddaja