Veveriček posebne sorte je s svojo drugačnostjo nagovoril drugošolce k razmišljanju, da je vsak od nas poseben in neponovljiv. Z vztrajnostjo in pogumom lahko dosežemo, kar smo si zastavili; desničarji lahko pišemo tudi z levico, ime se da napisati tudi z zaprtimi očmi, knjige lahko tudi čutimo, …

Tai in Nejc iz Osnovne šole Minke Namestnik Sonje sta s pripovedovanjem pravljice in s predstavitvijo tipanke Minkin božič učence ujela v svoj svet. Ko sta odgovorila na zastavljena vprašanja, so učenci ugotovili, da njihov svet ni zelo drugačen, je samo poseben v določenih odtenkih. Ti odtenki pa nas bogatijo in nam dajejo pogum, da premagujemo ovire. Želimo si, da bi jih s podobnimi druženji bilo čim manj.